W jakie ubezpieczenie warto się zaopatrzyć podróżując do Chorwacji?

Chorwacja – niewielkie państwo położone na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego – to już od lat jeden z najbardziej lubionych kierunków wakacyjnych podróży naszych rodaków. Polacy zachwycają się niezwykłymi widokami, zdumiewającą czystością plaż, a także pewną swojskością tego turystycznego raju, w którym mówi się językiem nie tak znowu odległym od polskiego. Jednym z pytań, jakie warto zadać sobie przed podróżą jest to, jakie ubezpieczenie do Chorwacji wybrać. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Koszty leczenia mogą być problemem

Wybierając ubezpieczenie turystyczne warto, w pierwszej kolejności, przeanalizować te jego punkty, które dotyczą ochrony zdrowia. Oczywiście, mamy do czynienia z państwem członkowskim Unii Europejskiej, a tym samym Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego daje nam spore przywileje. Nie oznacza to jednak, że chroni nas ona w każdym przypadku. W Chorwacji niewielką opłatę należy uiścić, gdy chce się odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. Znacznie droższa jest ambulatoryjna opieka specjalistyczna, zakup leków (tu musimy sami pokryć wszelkie koszty), a także transport powrotny do kraju, dobrze jest więc posiadać ubezpieczenie, które pokryje tego rodzaju wydatki.

Auto Assistance dla zmotoryzowanych

Główne drogi w Chorwacji imponują swoim stanem nawet tym turystom, którzy przyjeżdżają tu z państw Europy Zachodniej. Niewykluczone jednak, że możemy zechcieć poznać bliżej także mniej popularne regiony. Podróżując w głąb lądu należy liczyć się nie tylko z pogorszeniem się stanu dróg, ale i z większymi wymaganiami, jakie będą one stawiać turystom, co daje o sobie znać zwłaszcza w przypadku krętych dróg górskich. Nie każdy kierowca posiada ubezpieczenie AC, a nawet posiadając je nie każdy może liczyć na pomoc akurat w Chorwacji. Warto więc zabezpieczyć się przed możliwością stłuczki lub awarii upewniając się choćby, że polisa oferuje holowanie do pobliskiego warsztatu oraz auto zastępcze, które pomoże w kontynuowaniu dobrej wakacyjnej zabawy. Niektórzy ubezpieczyciele w ramach Auto Assistance oferują też zwrot kosztów dodatkowego noclegu i pomoc w jego organizacji.

Przed wyjazdem sprawdź ten poradnik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ubezpieczenie turystyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *